Proč estetické centrum Fit Raz Dva?
Používáme nejmodernější zařízení.
Klademe si důraz na nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb.
Naši pracovníci jsou vyškolení a mají dlouholeté zkušenosti.

Následná péče specifická pro rty

Kromě obecných pokynů pro následnou péči postupujte podle těchto konkrétních pokynů pro rty.

Na ošetřenou oblast nesmíte nic aplikovat, dokud se nezahojí. Výjimku tvoří přípravky následné péče. Není možná aplikace make-upu, krému, vody (s výjimkou čištění podrobně popsaného níže) atd.

Po zákroku začne vaše pokožka tvořit ochranné strupy. Můžete pozorovat mokvání pokožky lymfatickou sekrecí. Tekutina by měla být otřena sterilní gázovou podložkou, jinak může zaschnout na kůži a zabránit jí v dýchání a hojení.

Po 24 hodinách denně vyčistěte ošetřenou oblast jemnou teplou vodou a nealkoholickým mýdlem. Naneste mýdlový roztok na sterilní gázu a vyčistěte 4 až 5krát. Pak úplně vysušte. Používejte pouze pohyby poplácávání. Žádné drhnutí. Žádné tření. Žádné stírání. Žádné poškrábání. Ujistěte se, že oblast je zcela suchá, protože bakterie milují vlhkost!

Rty mohou lehce mokvat několik dní a následně se loupat asi týden. Po spánku bude kůže na rtech vysušena. Vyčistěte ji proto a aplikujte přípravek následné péče podle pokynů. Snažte se při čištění nenarušit stroupek a počkejte až odpadne sám. Odlupování a seškrabávání stopku, který není vyhojený, způsobí ztrátu pigmentu a může poškodit hlubší tkáň. Jako poslední dochází k vyhojení okrajů/kontur rtů. Pokud by jste se snažili odlupovat stroupek mechanicky, může dojít k vytvoření nerovnoměrné skvrnité linky (ztráta části pigmentu) nebo dokonce k zjizvení, buďte proto trpělivý a vyčkejte samovolného odpadnutí.

Přípravek následné péče se aplikujte vždy na vyčištěnou a vysušenou oblast. Masti se nanášejí na nově se tvořící strupy. Pokud aplikujete mast na oblast, která není suchá, může to způsobit podráždění nebo infekci, což by mohlo vést ke ztrátě barvy.

Rty udržujte vlhké pomocí produktu následné péče po celou dobu hojení. Přibližně po 3 týdnech po zákroku, kdy již nejsou přítomny žádné strupy, můžete přípravek následné péče vysadit. Následně začněte používat opalovací krém vhodný pro rty a kvalitní balzám na rty, abyste ochránili pigment .

Rty budou po proceduře nejprve citlivé, proto pijte pouze brčkem. Konzumujte ideálně pouze potraviny, které můžete umístit do úst vidličkou, aniž byste se dotkli rtů.

Nejezte kořeněná jídla, nebo horké tekutiny po dobu 48 hodin po aplikaci. Je dobré v průběhu hojení nejíst mastné potraviny, slané potraviny, kyselé potraviny, nebo alkohol.

Neaplikujte zubní pastu na rty. Doporučujeme se čistit zuby pouze vodou po dobu alespoň 72 hodin po ošetření.

Nebělte zuby, dokud se vaše rty nezahojí.

Rty po dobu hojení nadměrně nenapínejte, například velkým úsměvem, nebo s kouřením. Tyto pohyby působí napětí a tření mezi zdravou silnou pokožkou obklopující ústa a zanícenými okraji rtů. Kůže na rtech je pokračováním jemné sliznice úst a není silná jako normální pokožka obličeje.

Přípravek následné péče můžete přestat používat, pokud již nemáte žádné strupy. Proces odlupování strupů obvykle trvá 7 až 10 dní, výjimečně ale může trvat až 14 dní. Každý člověk je specifický, má tedy různě dlouhý proces hojení.

DENPÉČE
1Rty jsou oteklé, jsou jemné a mají těžký, hutný rtěnkový vzhled s načervenalou cihlovou barvou. Během prvních několika dnů je barva tmavší, než bude po zahojení.
2Rty jsou oteklé, načervenalé, jemné a mají mírně kovovou chuť.
3Otok rtů lehce ustupuje, rty mají silnější strukturu, jsou oranžové, bolavé a převládá pocit horka.
4Exfoliace se začne projevovat popraskanými rty. Barva pomalu světlá, jak se epidermis odlupuje. Může se zdát, že rty ztratily během této fáze hojení veškerý nově dodaný pigment; když se však rty úplně zhojí, dermální vrstva postupně ztmavne.
5Rty jsou velmi popraskané, ale fáze hojení je téměř dokončena.
6Během této fáze se v rtech začíná objevovat měkká, bohatá barva.
7-13Během této fáze pohledově vymizí barva rtů a nastává druhá (mrazivá) fáze popraskání, která se projevuje jako bělavý, šedý opar na rtech.
14Barva kvete zevnitř a nabírá na síle stále více a více každý den až do 21. dne (což jsou 3 týdny po zákroku).
21Hojení je dokončeno. Barva rtů, kterou vidíte, je konečná barva. Vaše rty budou lehce sušší po dobu jednoho nebo dvou měsíců. Použijte dobrý balzám na rty aby se vrátily do normální kondice s nově nabitou plnou a krásnou barvou.