Proč estetické centrum Fit Raz Dva?
Používáme nejmodernější zařízení.
Klademe si důraz na nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb.
Naši pracovníci jsou vyškolení a mají dlouholeté zkušenosti.

Dentální šperk SWAROVSKI

Buďte jiná a originální, oslňte svým úsměvem. Nyní unikátně v našich studiích v Ostravě, Praze a nově i v Brně jenom pro Váš zářivý úsměv s dentálním šperkem SWAROVSKI, aplikace zcela bezbolestná, dlouhá výdrž + výběr barvy šperku dle vašich představ.

V současné době se čím dál více klade důraz na krásné a zdravé zuby. Setkáváme se s řadou nových trendů. Posledním hitem a zároveň takovou „třešničkou na dortu“ jsou dentální šperkyaplikované na povrch zubů. Jedná se o naprosto bezpečnou aneškodnou ozdobu.

Ještě donedávna byly zubní kamínky módním hitem, který rozšířily zejména filmové a jiné populární hvězdy. Dnes tomu tak již není. Jistě si je rádi nechají aplikovat všichni ti, kterým se líbí být středem pozornosti a vystavovat na odiv svou krásu.

Druhy dentálních šperků

Nabídka ozdob zahrnuje nejrůznější barvy, tvary a materiály. Nejlépe na zubech vypadají broušené kamínky z dílny Swarovski, jelikož jsou broušené a tak vytváří krásné odlesky.

kaminek1 kaminek2

Pro koho se ozdoba hodí?

zuby Dentální šperky jsou vhodné téměř pro kohokoli. Podmínkou pro bezpečnou aplikaci je především perfektní ústní hygiena a dobře ošetřený chrup. Šperky nelze aplikovat na nemocné či jinak poškozené zuby. Zubní šperk se lepí vždy až po skončení léčby, tedy poté, co jsou ošetřeny všechny případné kazy. Ozdobu lze upevnit všude tam, kde nebude překážet do skusu, nejčastěji se však uplatňují horní postranní řezáky. Aplikace není vhodná pouze pro děti. Dětské zoubky jsou velmi citlivé. Přestože zubní kamínky a jejich aplikace zubní sklovinu ani zub nijak nepoškozují, pro děti jsou tyto ozdoby nevhodné.

Nevadí šperk nositeli v ústech?

Přechod mezi povrchem zubu a ozdobou je zcela plynulý. Během několika dní se vědomí nového předmětu v ústech zcela vytratí. Spojení mezi šperkem a povrchem zubu je velmi pevné, není se třeba bát jeho uvolnění během jídla.

Jak dlouho kamínek vydrží?

Šperk na zubu vydrží v závislosti na několika různých faktorech (např. namáhání ozdobeného zubu a péči o něj, umístění šperku, složení slin atd.). Obvykle vydrží cca 2 měsíce, mnohdy však může úsměv zdobit i déle než rok.

Jak se ozdoba aplikuje?

Upevnění ozdoby na zub je zcela nebolestivé, proto není třeba znecitlivění. Povrch zubu (sklovina) se napřed důkladně očistí, v případě nutnosti mírně zdrsní. Poté se v několika krocích ozdoba přilepí na zub. Šperky se lepí pomocí speciálního „lepidla“ (kompozitní pryskyřicí), jakým se lepí zámečky u fixních rovnátek. Toto spojení je bezpečné, velmi pevné a proto se nemusíte obávat jeho uvolnění. Okolí zubu s případnými přebytky dentálního adheziva se na závěr pečlivě vyleští. Povrch zubu není poškozen.

Jak se ozdoba odstraňuje?

Kamínek ze zubu je možné kdykoliv beze zbytku odstranit a zub zůstává nepoškozený! Pokud je ozdobu z jakéhokoliv důvodu nezbytné odstranit, lze toto provést velmi jednoduše a bez rizika poškození zubu podobně jako se odstraňují rovnátka zubů. Je však opět nutno, aby tento zákrok prováděl odborník. Povrch zubu po vyleštění získává svůj původní vzhled. Celý zákrok obvykle trvá 15-30 minut