Proč estetické centrum Fit Raz Dva?
Používáme nejmodernější zařízení.
Klademe si důraz na nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb.
Naši pracovníci jsou vyškolení a mají dlouholeté zkušenosti.

Následná péče specifická pro oční linky

Kromě obecných pokynů pro následnou péči postupujte podle těchto konkrétních pokynů pro oční linky.

Na ošetřenou oblast nesmíte nic aplikovat, dokud se nezahojí. Výjimku tvoří přípravky následné péče. Není možná aplikace make-upu, krému, vody (s výjimkou čištění podrobně popsaného níže) atd.

Ihned po zákroku budou oční víčka mírně oteklá. Kvůli otoku se oční linky zdají být mnohem silnější a mohou být zkreslené. Barva se také bude zdát extrémně tmavá, i když se použijí měkké barvy. Za 2-3 dny se linka ztenčí na požadovanou tloušťku a bude rovnoměrnější, když otok klesne. Barva bude zesvětlovat po celou dobu procesu hojení. Úplné uzdravení je dokončeno během 4 – 6 týdnů. Poté může být vaše konečná barva a tvar posouzena a v případě potřeby provedena korekce.

Po zákroku můžete očekávat některý z následujících příznaků:

  • mírný až středně závažný otok,
  • zarudnutí,
  • modřiny či krvavé žilky v očích.

Pokud otok přetrvává déle než 48 hodin nebo se zhorší, nebo pokud dojde k zanícení očí (zčervenání, silné svědění, slzení apod.), vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud k tomu dojde, zavolejte nám. Jedná se o velmi vzácnou reakci, ale může se vyvinout u klientů s extrémně citlivýma očima.

Na ošetřenou oblast nesmíte nic aplikovat, dokud se nezahojí. Výjimku tvoří přípravky následné péče. Není možná aplikace make-upu, krému, vody (s výjimkou čištění podrobně popsaného níže) atd.

Po zákroku začne vaše pokožka tvořit ochranné strupy. Můžete pozorovat mokvání pokožky lymfatickou sekrecí. Tekutina by měla být otřena sterilní gázovou podložkou, jinak může zaschnout na kůži a zabránit jí v dýchání a hojení.

Po 24 hodinách po ošetření čistěte denně ošetřenou oblast vlažnou vodou a nealkoholickým mýdlem. Naneste mýdlový roztok na sterilní gázu a vyčistěte 4 až 5krát. Pak vysušte, až bude pokožka zcela suchá. Postupujte velice opatrně mírným poklepáváním. Pokožku v žádném případě silně nedrhněte, netřete, neškrábejte a nestírejte. Ujistěte se, že oblast je zcela suchá, protože bakterie milují vlhkost!

Ráno, pokud jsou oči přilepené k sobě, použijte mokrou vatovou tyčinku a jemně oddělte. Netřete, neloupejte. Postupujte podle pokynů pro čištění a aplikaci přípravku následné péče.

Přípravek následné péče, který jste obdrželi, aplikujte na čistou a vysušenou pokožku. Přípravek aplikujte na místa, kde se začínají tvořit strupy. Aplikaci by jste měli opakovat 2 až 4 krát denně do úplného zahojení. Pokud není pleť před aplikací řádně vysušena, může dojít ke ztrátě pigmentu,

Pokud vám strupy ztvrdnou, mohou se začít uvolňovat a odlupovat předčasně v silné vrstvě včetně aplikovaného pigmentu, a to je nežádoucí. Měkké strupy, které se samy pozvolně odlupují, jsou klíčem k úspěšnému zadržování pigmentu. Nepokoušejte se zrychlit proces odlupování strupů. Pokud vidíte na polštáři strupy, je možné že jste se ve spaní poškrábali. Zvažte tedy prosím nošení rukavic na spaní, pokud je to pro vás přijatelné.

Přípravek následné péče můžete přestat používat, pokud již nemáte žádné strupy. Proces odlupování strupů obvykle trvá 7 až 10 dní, výjimečně ale může trvat až 14 dní. Každý člověk je specifický, má tedy různě dlouhý proces hojení.

Nepoužívejte solné oční kapky nebo řasenku, dokud se ošetřovaná místa nezhojí, obvykle alespoň 14 dní. Rozhodně nepoužívejte staré řasenky nebo starý oční make-up, může dojít ke kontaminaci ran.

Nenoste po ošetření kontaktní čočky minimálně po dobu 24 hodin.

DenCo očekávat
1Oči budou oteklé a bolavé, jako byste plakali, s tmavším vzhledem linek očí. Během prvních 3-4 dnů je barva tmavší, než po zhojení.
2Oční víčka jsou oteklá několik hodin po probuzení a vaše linky budou stále vypadat tmavě.
3Otok se snižuje, ale není úplně pryč. V ošetřené oblasti může být doprovázen pocitem stahování. Horní vrstvy pokožky se začnou uvolňovat. Bolestivost se sníží, jakmile se ošetřená oblast začne odlupovat. Na kůži se objeví hrubá textura.
4V ošetřené oblasti ucítíte svíravý pocit. Svědění je v této fázi normální, protože kůže se začíná šupinkovat. Když se oblast očních linek začne odlupovat, neslupujte ji!
5Barva je poněkud nevýrazná a bude trvat ještě několik dní, než se vyjasní na plnohodnotnou barvu. Po dokončení exfoliace bude barva vypadat trochu chladně. Rozjasní se však za několik dní.
6Barva zesvětlila od svého počátečního příliš tmavého vzhledu. V příštích několika dnech může být barva světlejší než konečná barva.
10Výsledná barva se začíná stabilizovat a promítat. Barva bude i nadále zesvětlovat, jakmile se proces hojení dokončí.